Lukker 27/11-2024 09:25:00
Trappa ca 7,5 m , demonterad vid leverans - bra skick - med räcke - ca 100 cm bred Lasthjälp finns att tillgå efter tidsbokning
Afhentes: Borås, Sweden (via Google Maps)
VAREBIL, RENAULT MASTER 150.35 L3. 1st. Indreg: 02-06-2014. Synet: 16-11-2023. Km-tæller viser: 167651. Evt. med plader - gebyr på 300 kr. Se betingelser punkt 15.
Mogens Andersen (f. København 1916, d. sst. 2003) Uden titel. Sign. Mogens Andersen 61; sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 112×146. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
ca. 1850. ESTAFETTEBREV adresseret til “Fyrmesteren paa Skagen”. Påtegnet “K.T. ridende Estafette afgaaet Kl. 8 1/4 Fmd.” [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Wengler Et sæt på fire sammenklappelige stole af bambus og flet med stropper af kernelæder. Udført hos R. Wengler. (4)
1 bt. Puligny Montrachet, 1. Cru “Clavoillon”, Domaine Leflaive 2009 A (hf/in).
Jørn Larsen (f. Næstved 1926, d. København 2004) Flise af porcelæn dekoreret med geometrisk mønster i metallic gråt på sort bund. Sign. på bagsiden Jørn Larsen 1993 samt betegnet. Udført og stemplet hos Royal Copenhagen. 38×34. Proveniens: Tidl. Formand for Royal Copenhagen. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Rusland, Skt Stanislausordenen, 3 kl. brystkors i guld og emalje, lødighedsstemplet “56” og mærket “A.K.” for Albert Keibel, 40×42,5 mm, Romanov 41.
En samling thailandske Sawankalok dyrefiguer af delvist glaseret stentøj. 17. årh. og serene. H. 4–16. (17)
BUDT 1250,- DKK