Lukker 27/11-2024 09:35:00
Bakblad för traktor - Nytt-oanvänt - Med avtagbara tänder - Trepunktsfäste - Bredd ca 212 cm Lasthjälp finns att tillgå efter tidsbokning
Afhentes: Landvetter, Sweden (via Google Maps)
Diamantring af 18 kt. guld prydet med hjerteformet gul diamant på ca. 1.01 ct. flankeret af talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.20 ct. Centersten farve: Fancy Intense Yellow. Klarhed: I1. Talrige diamanter farve: G. Klarhed: VVS. Vægt ca. 2,5 g. B. 7 mm. Str. 54. GIA certifikat nr. 2225205936 medfølger.
Willy Junget Diamantarmbånd af 18 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 1.25 ct. Farve: H. Klarhed: VS-SI. Vægt ca. 17,5 g. B. 15 mm. L. 18,5 cm.
Vilstrup vejhøvl Hydraulisk justering højden B 2,5 m L 5,8 m H 0,9 m Lidt utæt fra stempel
Sigurd Swane (f. København 1879, d. Plejerup 1973) Landskab. Sign. monogram 38. Olie på lærred. 59×69. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Schweiz. 1851–2005. Pæn samling i 4 tykke indstiksbøger med lidt bedre klassiske udgaver og senere med flere gode miniark og sæt bl.a. Luftpost 1919–20, 30 c. stemplet med attest, Pax komplet i stemplet og **/* kvalitet mv. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Toiletsæde Laufen kompas pro-n, 2 stk. softclose, med beslag. Ubrugt
Holger Wederkinch (f. Sønderby, Femø 1886, d. København 1959) Snerrende panter. Sign. monogram 1917. Stemplet L. Rasmussen. Grønpatineret bronze. H. 20. Diam. 37. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Breve. Stort parti breve i flyttekasse med bl.a. en del Gl. Luftpost, censur, bedre stempler inkl. Posthorn, set Grønland og mange øvrige lande. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Parti div. handsker
4 stk. sammenklappelige solsenge, lette og nemme at medbringe.
1915. 10 øre, 1.tryk, kartonpapir. Pragteksemplar med perfekt skjoldstempel KOLONIEN SUKKERTOPPEN. Attest Nielsen [ 7I ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Den udødelige L120E! Hel og pen maskin, har fått bra med vedlikehold og service fulgt opp hvert år, lite brukt siste årene. Meget gode framdekk og bra bakdekk. Sprekk i frontrute på venstre side. Maskinen blir ikke brukt lengre og står klar til rask overlevering. Med forbehold om feil i annonsen.