SLAGSAKS, Ældre slagsaks, 2000x4 mm. Er afprøvet.
Celine “Boston” taske af brunt monogram kanvas med brune læderbesætninger, gyldne beslag, to hanke, et lynlås rum med en indvendig lynlås lomme og brunt læderfor. H. 31 x B. 50 x D. 24 cm.
1 ubrugt generator 95 amp.
1 bt. Château La Fleur-Petrus, Pomerol 1942 C (ms). We are proud to present this lot as part of a collection sourced from a natural Scandinavian cellar with high humidity. Gathered over several decades and vintages going all the way back to the memorable harvest of 1947 in Bordeaux.
Fejemaskine med honda benzinmotor 4,5, MF
Lars Nørgård (f. Aalborg 1956) “The Forgetful Theater”, 2013. Sign. på bagsiden Lars Nørgård med datering. Olie på lærred. 175×300. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 75000,- DKK
gearmotor 0,75KW udv. 5,4:1
Står i 6780 Skærbæk. Slibemaskine af mærket Mitsutomo - 330229. Med lille lampe på. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
Hermès “Picotin Lucky Daisy” taske af lyserødt Swift læder prydet med blomstermotiv, sølvfarvede beslag, to hanke og et rum. Hængelås med nøgle medfølger. H. Original dustbag, dustbag til hængelås og authenticitetskort fra BrandCo Paris medfølger.
BUDT 23000,- DKK
Peter Buinning Diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med brillantslebet diamant på 0,05 ct. Farve: D-E: Klarhed: SI. Vægt ca. 2,5 g. Str. 52. Æske medfølger.
25 forsænkere
- Texas havefræser. Fræser. Texas Hobby 500 TG - Meget lidt brugt fræser
Dobbeltkapslet lommeur af 14 kt. guld. Ref. 217898. Mekanisk værk med kroneoptræk. Støvkapsel af metal. Ø 29 mm. Kæde af 14 kt. guld medfølger. Samlet vægt ca. 40 g.