SKRALDESTROP, 10 mtr x 5 tons. Kasse med 10 stk.
Niels Wivel (f. Hillerød 1855, d. Hellerup 1914) Staldinteriør med grinende mand. Sign. Niels Wivel H. Fors 1902. Olie på lærred. 71×53.
Skandinavien. Album med diverse mærker inkl. bedre Danmark og Grønland og samlet i generel pæn farvefrisk kvalitet. [ * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
144 stk Amalie Dybetallerkener
“Flora Danica” fad med gennembrudt fane af porcelæn, dekoreret i farver og guld med blomster. 3537. Royal Copenhagen. L. 27 cm.
Parti div. handsker
PALLE med diverse gas/ilt og montagebord.
Ny RS Pro loddestation + brugt loddestation
Ca. 300 pakker div. keramik-perler á 6 stk. (ubrugt)
Vægspejl Loevschall Refine spejl med børstet messing ramme og afrundede hjørner, beslag medfølger. Har 2 skader på selve glasset ( se billederne). Ubrugt.
Golfvogn
Gulvvasker Nilfisk BR 751, 230v, forhjul defekt, bak virker ikke, kørt her ind i hallen
Safirring af 18 kt. guld prydet med talrige facetslebne safirer. Vægt ca. 9,5 g. B. 21 mm. Str. 58.