TIPKASSE / TIP CONTAINER.
Chanel “Medallion” taske af quiltet beige Caviar læder med gyldne beslag, to hanke, en udvendig baglomme, et lynlås rum med to indvendige lommer og beige læderfor. H. 26 x B. 33 x D. 14 cm. 1996–1997. Carte d'authenticité medfølger.
Postkort. Diverse postkort med meget forskelligartede motiver i en lille plastickurv. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Opal, perle- og diamantbroche af 14 kt. hvidguld prydet med poleret opal, tre brillantslebne diamanter og fem ferskvandskulturperler. Vægt ca. 17 g. B. 3,5 cm. L. 6,3 cm
1864. Feltpostbrev fra Halle 14.12.1864 til officer i det Magdeburgischen Fusiier Regiment No. 36 i Altona, og herfra omadresseret til Segeberg [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
432 cm bred. 610 cm lang. Kan holde en 20" container. Nedsænkede surringskroge i bund. Aftagelige aluminimumssider - 90 cm høje. Opkørselsrampe bag med trykluftstyring. Til wirehejs.
Årgang: 1996Mål: B: 370 cm
NØRREJYLLANDS JB.PKT. 26.1.19. Bureaustempel på 10 øres Korrespondancekort [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
6 bts. Cabernet Franc “Pasionado”, Andeluna, Mendoza 2018 Owc. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Parti Isoleringsplader, Hård, 16 stk. 240 x 116 cm. + ca 10 stk. halve og 3/4.
44 stk Glaslysestager H 5 x Ø 9 cm
VINKELPOLERE, Boxer BX-992.
Vilhelm Bille (f. København 1864, d. sst. 1908) Marine med Fregatten Jylland. Sign. Vilh Bille 88. Pastel på papir. Lysmål 23×31.