Lukker 03/12-2024 11:00:00
13 dele SDS bor og mejsel sæt. Ubrugt
48 dunke alu-rens (ubrugt)
Thailandsk fragment af buddha, bronze. 16/17 årh. Monteret på base af træ. H. 34/58 cm.
Tuchel Fejemaskine med benzinmotor. B 150 cm. Med opsalmer, truck lommer, har stået stille længe, stand ukendt
500 liter lufttank, 10,5 bar
Jean René Gauguin (f. Paris 1881, d. København 1961) Figurgruppe af céramique roche. Sign. R. Gauguin. Udført og mærket hos Bing & Grøndahl. Unik. H. 37,5. L. 39. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Står i 6740 Bramming. Trådløs foto gong fra Servodan og trådløs sensor med arbejdslampe. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Simon Gate (f. 1883, d. 1945) Pokal af gråtonet glas. Graveret med motiver i form af neoklassisistiske figurer og ornamentik. Sign. Orrefors, Gate 151, 27.E.G. Formgivet 1928. Udført hos Orrefors, Sverige. H. 24,4.
- Super stærk teleskoplæsser, der egner sig til landbruget. Den er testet og fundet i orden på sælgers værkste Claas 7050 Scorpion VP+ Agro - 7 m
BUDT 125000,- DKK
Buskrydder med benzinmotor, 3 i 1, med hækklipper, græstrimmer, skæreskive, ubrugt
PALLE med Luftkompressor og diverse el ting.
Sønderjylland. Godt parti postkort og forsendelser med ca. 250 stk med sønderjyske stempler inkl. lidt tog stempler og feltpost mv. Desuden en del bedre postkort motiver med bl.a. grænsekort og Gruss Auf mv. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
140 HK traktor - Nyserviceret, alt olie og oliefiltre m.m. - Kun 5.774 timer. - Affjedret forakse John Deere 6820 - 6 ton
BUDT 182000,- DKK