Lukker 03/12-2024 11:15:00
Vægholder til knive, magnetisk. Skruer og dobbeltklæbende tape fra 3M medfølger, str. 40 x 6,5 x 2 cm. Udført i valnødde træ. Ubrugte.
Stor Ringgaffel nøglesæt med skralle, 6 til 32 mm, dreje hoved, nyt og ubrugt
2 smede/essetænger lgd. 56cm
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967) “PH-4/4”. Pendel med bajonetfatningshus af bruneret messing. Skærmholder mærket “P.H.-4.” og “Patented”. Skærme og bundskål af ravfarvet glas. Udført hos Louis Poulsen, 1930'erne. Diam. 40.
Ella Thalbitzer (f. København 1883, d. sst. 1952) Sydlandsk landskab med udsigt til bjerge og huse. Sign. Ella Thalbitzer 1922. Olie på lærred. 35,5×49.
Rubin- og diamantarmbånd af 18 kt. hvidguld prydet med talrige dråbeformede rubiner på i alt ca. 1.66 ct. og talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 1.06 ct. L. 17,8 cm.
Trafiktrailer med drejeskive og tavle. Lamper til lys er afmonteret, men nogle følger med. Der skal påregnes lidt arbejde før den er funktionsdygtig. Men ellers rigtig fin og en god kvalitet. PHV Tavlevogn - Safetrailer trafiktrailer
BUDT 9750,- DKK
Sømpistol fra Basso model nr 16/851-A1 ubrugt i kuffert
3 i 1 spillebord (minus tilbehør)
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC Transport kasse til trak ABC Transport kasse til traktor
Bestik med 50 stk knive + 50 stk frokostkniv + 50 stk gaffel + 50 stk frokostgaffel + 50 stk kafegaffel + 50 stk. Fiskekniv + 50 stk. dessertske + 28 teskeer + 5 stk sovseskeer + 5 stk kartoffelskeer + 2 stk kagespader + 2 stk Steggaffel + 2 stk kagkageknive
LED badeværelselamper 6 stk, Stratos. Længde 120 cm, 12 V. Ubrugte.