Lukker 03/12-2024 18:00:00
Teleskopstige 2.6 meter.
Afhentes: Fasterholt, 7330 Brande. (via Google Maps)
Hvid saucekande 18 stk.
Sven Dalsgaard (f. Randers 1914, d. sst. 1999) “Veninden Rosa”, 1990. Sign. på bagsiden med titel og datering. Mixed media på krydsfinér. 80×70. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Patek Philippe Armbåndsur af 18 kt. guld, ref. 3430. Mekanisk værk med manuelt optræk, kaliber 23.300. Sort Patek Philippe alligatorrem med C-spænde af guldbelagt stål. Ø 26×26 mm. 1968. Certifikat fra 1968 medfølger. Emnet er omfattet af CITES-appendix II og kræver CITES-certifikat for at kunne blive eksporteret fra Danmark til et land uden for EU. Købere med fast bopæl uden for EU er forpligtet til at indhente denne tilladelse.
England, Elizabeth II, 5 Pounds 1984, “2nd Portrait of QE II”, 5 Pounds 1993, “3rd Portrait of QE II”, 5 Pounds 2014, “4th Portrait of QE II”, og 5 Pounds 2021, “5th Portrait of QE II”, i alt 4 stk., Au, 159,.6 g 916.7/1000
BUDT 70000,- DKK
Chanel “Reissue” taske af quiltet sølvfarvet læder med sølvfarvede beslag, dobbelt kædehank, en udvendig baglomme, et rum med fire indvendige lommer og sølvfarvet læderfor. H. 20 x B. 30 x D. 9 cm. 2008–2009. Original æske, dustbag, carte d'authenticité og autenticitetskort fra BrandCo Paris medfølger.
BUDT 14500,- DKK
Perle- og turkisbroche af 14 kt. guld prydet med fire kulturperler og tre polerede turkiser. Vægt ca. 9 g. L. 6,5 cm.
Astro gulvventilator, fiskespil, vandspreder, samt kongespil. Ubrugt i emballage.
Johannes Larsen (f. Kerteminde 1867, d. sst. 1961) En flok svaner på vandet. Sign. monogram 25. Pen og vandfarve på papir. Bladstørrelse 18×26. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Bugseret cementtromle med trækøje. Tromlebredde 180 cm. Diamater 90 cm. Kraftig ramme og træk. Læssehjælp på lokationen. Se billederne for yderligere detaljer.
PANDESÆT, Cheffinger.