Lukker 03/12-2024 18:00:00
Værktøjsvogn i virkelig kraftig og lækker kvalitet, skuffer med glideskinner og gummi indlæg, Måler 100 høj, 69 bred, 46 dyb
Afhentes: Fasterholt, 7330 Brande. (via Google Maps)
RAKKEBY. Stjernestempel på postkort bindende både 3 øre samt Julemærke 1916. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Christian Dotremont (f. Tervuren 1922, d. Buizingen 1979) “Envie de ne plus écrire ....”. Sign. Dotremont 1975. Tusch på papir. Bladstørrelse 91×66. Proveniens: Privatsamling, Belgien. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
1882. 5 øre, 4.tryk. Små Tal. Pos. 92 med variant “STREG I M”. Attest Nielsen [ 32x ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
10 stk. knager - 3 stk. store prinsesse kroner med 2 kroge. H: 14 cm, 4,5 cm. 3 stk. mindre kroner med 1 krog, H: 11 cm, 3,5 cm. Alle kronerne har skruer med. Derudover 4 stk. knager med 2 røde blomster knopper. H: 11 cm. L: 6,5 cm. Ubrugte, +MOMS
Turbway GT 32 G turbinolje 1 IBC container 1000 L [email protected]
Står i 6740 Bramming. Fuga tilbehør - dobbeltstik med afbryder, blænddæksel, enkeltstik mm. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Smykkesæt af sterlingbestående af er par øreclips og to ringe. Samlet vægt ca. 19 g. Øreclips L. 3 cm. Str. 48–54. (4)
Kinesisk famille verte tallerken dekoreret med fugl føniks og blomster, verso med dobbelt cirkler i blåt. Kangxi 1662–1722. D. 30 cm.
Hele Verden. 3 flyttekasser med diverse inkl. en del danske mærke med færøriske stempler i indstiksbog mv. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
En usædvanlig fin jernbeslået Slesisk flintlåspistol omkring 1670 med hele skæftet indlagt med sølvtråd samt blomster og fugle i perlemor. Kolbekappe med korte sporer, kolbe med gennembrudt sølvplade på forgyldt baggrund dekoreret med vindrikkende Dionysos, på begge kolbesider sølvplade ligeledes på forgyldt baggrund dekoreret med hund og endelig bag svansskruebladet grotesk maske på samme baggrund, usigneret lås med spids afslutning bagerst, sideblik i i gennembrudt sølvplade på forgyldt baggrund dekoreret med bladværk samt engle holdende et skjold hvori kronet fugl, ca. 30 cm. lang pibe bagtil ottekantet fortil rund i kaliber ca. 13 mm. der fastholdes af skrue nedefra. Forskæftet har samme dekoration af hunde som kolben og den sølvtippede træladestok fastholdes af to rørkner. (1)
Den udødelige L120E! Hel og pen maskin, har fått bra med vedlikehold og service fulgt opp hvert år, lite brukt siste årene. Meget gode framdekk og bra bakdekk. Sprekk i frontrute på venstre side. Maskinen blir ikke brukt lengre og står klar til rask overlevering. Med forbehold om feil i annonsen.