Lukker 03/12-2024 18:00:00
Luna Stiksavsklinger til både træ, metal, plastik 31 pakker i alt.
Afhentes: Fasterholt, 7330 Brande. (via Google Maps)
Ca. 165 stk Glasvaser forskellige str. / modeller H 16 - 30 cm
Gotfred Rode (f. Torstedlund, Ålborg Amt 1862, d. Frederiksberg 1937) Vase af porcelæn, dekoreret i farver med krage på fyrregren. Sign. 19/11 GR 1925, Royal Copenhagen. Senere monteret til lampe. H. ekskl. montering 38 cm.
Stole/sæder fra biograf. Omkring 14 sæder. Ryglæn, sæder og armlæn. En del beslag og skruer medfølger. Sælges som reparationsobjekt da sæder ikke er komplette med ben.
Plastsvejser, f. eks. Til reparation af kofanger. Inkl. Div. Krammer. Ubrugt
3 stk Knivsliber , ubrugt i kasse
“The Colonial Coffee-Service” af porcelæn, dekoreret i sort og guld med profilportrætter af betydningsfulde amerikanske politikere, bestående af: Fire par kopper, sukkerskål, flødekande, kaffekande med sidehank af sort træ samt tilhørende bakke. I tilhørende kasse foret med silke, på stel af mahogni. Nummereret certifikat medfølger. Royal Copenhagen.
139 visninger
GENERATOR med 7 hk benzin motor. 4 x 220 volt udtag samt 1 x 12 volt udtag. Ubrugt. Husk at påfylde motorolie før brug.
Romerske kejserdømme, Galba, 68–69, As, Rom, VESTA S C, 11,27 g, RIC 375, C 309 Ex. Professor Niels Hannestad
Danmark. Ca. 1850–1870. Mappe med 52 meget smukke ufrankerede breve monteret med uddybende beskrivelser i stort ringbind. Flot kvalitet [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
20 stk. Mtech LED indbygningsspot. 3 W. Ubrugt.