Lukker 25/11-2024 20:17:00
Gotfred Rode (f. Torstedlund, Ålborg Amt 1862, d. Frederiksberg 1937) Vase af porcelæn, dekoreret i farver med krage på fyrregren. Sign. 19/11 GR 1925, Royal Copenhagen. Senere monteret til lampe. H. ekskl. montering 38 cm.
30 stk. LED lysarmaturer, 96 watt, 60 cm. Ubrugte
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Ifor Williams GX105 - Lasteevne / Capacity 2.050 Ifor Williams GX105 - Lasteevne / Capacity 2.050 kg
BUDT 13250,- DKK
Slangeopruller 20M til vand 1/2 med auto indtræk, med vægbeslag.
Flamsk maler, 17. årh. Tulipan og iris. Usigneret. Vandfarve på papir monteret på papir. 27×18,5.
12 bts. Château Lagrange, Saint - Julien. 3. Cru Classé 2016 A (hf/in). Owc.
Atlas Copco kompressor selges for kunde, denne er helt i orden alt fungerer som det skal. Her har man komressor i flere år til.
Har aldrig været brugt. God størrelse og med B&S Snow Series motor. Bliver tjekket og startet op inden udlevering. Simplicity H 924 RX - Sneslynge / Snow blower
Ca. 90 stk Hamlet Dessert glas
Aquamarin- og diamanthalskæde af 18 kt. hvidguld prydet med dråbeformet aquamarin på ca. 1.10 ct. og talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 1.14 ct. Farve: H. Klarhed: SI-P. Vægt ca. 20,5 g. Vedhæng L. 6,8 cm. L. 42,5 cm.
Henry støvsuger, poser, slanger + div. mundstykker
1841. Brev fra Ugilt til Trinderup. Påtegnet “Afleveres hos Enke Madam Brendstrup som godhedsfuld ville lade det besørge pr Expresse til Tinderup”. Meget sjældent [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×