Lukker 03/12-2024 18:00:00
Luna Stiksavsklinger til både træ, metal, plastik 31 pakker i alt.
Afhentes: Fasterholt, 7330 Brande. (via Google Maps)
Ca. 118 stk Bouillon kopper Ø 10,5 cm med underkop + 9 ekstra kopper
Hans Eriksen (f. Nyborg 1912, d. 1982) “Hvide fyr. Skagen”. 1977. Sign. monogram. Olie på plade. 43×54. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Peter Bonde (f. København 1958) “Dessert Bond”, 2007. Sign. med titel og datering på bagsiden. Collage og olie på lærred. 30×40. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
2 hydr. Cylinder ubrugt, 40x25x 770 total
Ovalt farveportrætfotografi af dronning Ingrid (1910–2000). I porcelænsramme fra Den Kongelige Porcelainsfabrik. Desuden tedåse af porcelæn, denne ligeledes fra Den Kongelige Porcelainsfabrik. Begge dele med dronningens spejlmonogram i guld. Begge dele fremstillet i 1990'erne. Rammemål 12×9 cm. Tedåse H. 10,5. (2). Proveniens: Gaver fra dronning Ingrid til en nærtstående ansat.
Hermès Silketørklæde med motiv “Panoplie Equestre” af Virginie Jamin i lyserøde, blå og gyldne nuancer. Ca. 87×87 cm.
Erindringsmedaljen i anledning af H.M. Dronningens 40 års regeringsjubilæum, 2012, Ag, med originalt krydsbånd og æske med guldtryk - tildelingspapirer medfølger
76 tuber fedt, ReinhardOil Prolube HD Lithium EP2 Red (ubrugt)
BUDT 225,- DKK