Lukker 28/11-2024 10:00:00
Lav kilometerstand. Meget godt vedlikeholdt av eier. Har gått med serviceavtale på Volvo. Carrier Aggregat Supra 950x 2 sonet 2 sett hjul. Euro 5. Lav km stand. Eu Godkjent Juli 2024.
Afhentes: Hamar, Norway (via Google Maps)
1930. 1 kr. orange. Postfrisk 4-blok med marginaler. [ 11 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Ken Denning (f. Sønderborg 1957) Uden titel. Sign. med datering på bagsiden. Olie på lærred. 90×96. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
YANMAR VIO17 minigraver med halvautomatisk MH30 skifte. Udskydelig undervogn, 2 speed undervogn, proportionalstyret olieudtag og virkelig lækker hydraulik. Hydraulik udtag på stikarm. Maskinen starter og kører. Maskinen er produceret i årgang 2016. Timetæller står på 1795 Timer. Der medfølger 1 stk. 45 cm. graveskovl.
Står i 6230 Rødekro. Master GW fiber glat Swedoor dør som måler 825 x 2040 x 40 cm. Hvid. Venstrehængt med 3 stk. ophæng. Ubrugt og ok stand. Fungerer. Fra byggevirksomhed. +MOMS
6 stk. LED lysarmaturer, 150 watt, 120 cm. Ubrugte
Mål: 200x110 cm
Canvas-tryk, måler 80 x 120cm Butikspris 399,95kr - 899,95kr - vand
Simon Starling (f. Epsom 1967) “The Gold-toned Okapi / Test”, 2006. Sign. på bagsiden. S/h analogt fotografi på barytpapir, individuelt bearbejdet med chinagrafh pencil (voksbaseret blyant). Oplag: 300. Fotolaboratorium Ole Petscheleit, Berlin. Udgivet af Den Danske Raderforening. Bladstørrelse 30×24. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Groe blue vandhane (kun armatur)
P. C. Skovgaard (f. Ringsted 1817, d. København 1875) Parti fra Tisvilde Strand. 1836. Usigneret. Olie på malepap. 19,5×29,5. På bagsiden følgende attestation fra kunstnerens søn Joakim Skovgaard: “At dette maleri er malet af Prof. P. C. Skovgaard er jeg overbevist om. Joakim Skovgard”.