Kähler (d. 1900,

Lukker 03/12-2024 19:19:00

Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved) Gulvvase af lertøj dekoreret med lys glasur og med indridsede mønstre i relief. Sign. HAK, stemplet Danmark. Udført hos Kähler. H. 52. Diam. 24.