Lukker 03/12-2024 19:32:00
Buckley Macgurrin (f. 1896, d. 1971) “Tove 2”. 1963. Sign. Buckley Macgurrin 1963. Olie på lærred. 46×36.
2 stk porebeton overliggere 270/26/25. Ubrugte, men lidt skrammede.
Messika Diamantarmring af 18 kt. guld prydet med tre bevægelige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.15 ct. Farve: F-G. Klarhed: VS. Serienr. A12912. Vægt ca. 23,5 g. B. 6 mm. Indvendig diam. ca. 5,8 cm. Diamantcertifikat nr. 1442001 og kvittering nr. 13727 medfølger. Nypris DKK 44.200,-
Ac-Delco boreskruemaskine, polermaskine, vinkelskralder 1/4 og 3/8, bitsslagskruemaskine, slagnøgle, lommelygte, 2 batterier og lader.
Sopmaskin Fabrikat: Mählers Modell: T-250 Serienummer: 19 Årsmodell: 2008 Fäste: Stora BM Bredd: 2.7 m Höjd: 1.25 m Djup: 2.7 m Vikt: 1280 kg Utrustning: Sidoborste Vattentank Skick: Sopmaskin i begagnat fungerande skick med slitage och spår av användning Obs! Lasthjälp finns på plats.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Kuhn FC313 - Med crimper - 8 Ski Kuhn FC313 - Med crimper - 8 Skiver
240 kaffekopper (UBRUGT)
2 tønder fedt, Red - 1 stk. á 18 kg. - 1 stk. á ca. 30 kg. (ubrugt)
Preben Hornung (f. Valby 1919, d. Frederiksberg 1989) Uden titel. Sign. monogram. Olie på lærred. 73×50. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 790/220. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Mål: 200x60x95 cm Uden indhold
Et par diamantørestikker af 18 kt. hvidguld hver prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.25 ct. og udskårne hjerter på hver side. Farve: H. Klarhed: VS-SI1. Samlet vægt ca. 8 g. B. 3 mm. L. 25 mm. (2) Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
2 ubrugte motorer 1,1KW