Lukker 03/12-2024 18:00:00
Ac-Delco boreskruemaskine, polermaskine, vinkelskralder 1/4 og 3/8, bitsslagskruemaskine, slagnøgle, lommelygte, 2 batterier og lader.
Afhentes: Fasterholt, 7330 Brande. (via Google Maps)
Fransk Empire konsolur sortbroget marmor og forgyldt bronze, rigt støbt med putti, palmetter og akantusblade. Hvidemaljeret urskive sign. Le Roy & Fils, 296 Regent Street, London, 13 & 15 Palais Royale, Paris. 19. årh. H. 54.
Jacob Jacobsen “Mistral”. Væghængt reolsystem af sortlakeret træ bestående af otte moduler. Udført og mærket hos Hammel Møbelfabrik. Variable mål. (8)
METALSKAB.
Reol med 3 hylder i Bambus mål 76x26x77,5 cm , ubrugt i kasse
Kai Lindemann (f. København 1931, d. 2007) Landskab. Sign. Lindemann. Olie på lærred. 130×130. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Astrid Fog (f. 1911, d. 1993) Leddelt halskæde af sterling sølv med integreret hjerteformet vedhæng. Dessin 126B. Mål hjerte ca. 3,2×3,4 cm. L. ca. 95 cm. Georg Jensen efter 1945.
1 ubrugt servomotor
Rolex Model Oyster Perpetual GMT-Master II af stål, ref. 116710. Chronometer certificeret automatisk værk med dato og sekundær tidvisning (GMT). keramisk lynette. Original Rolex Oyster lænke omkreds ca. 22 cm. Ø ca. 40 mm. 2008/2009 Serienr. V325234 Serviceret i 2019 v/Knud Pedersen. Etui medfølger
BUDT 41000,- DKK
KWSM-24IR32HF
2 fag reoler m. div. indhold bl.a. salt/gødningsspreder + tryksprøjter + vinduesskraber m.v. (ubrugt) (står på repos)
Et par diamantørestikker af 14 kt. sort rhodineret guld prydet med talrige diamanter på i alt ca. 0.51 ct. Samlet vægt ca. 5,5 g. L. 4,5 cm. (2) Tester op til 17 kt. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær