Lukker 03/12-2024 20:20:00
Per Linnemann-Schmidt (f. København 1912, d. 1999) Stor vase af stentøj dekoreret med okkerbrun glasur. Sign. PL-S, 71, 623, Danmark. Udført og mærket hos Palshus. H. 30. Diam. 24.
Træningsmaskine, Cross mv, kraftig model, ikke afprøvet
Kinesisk hardwood skrin, låg dekoreret med figursceneri i perlemorsarbejde, herunder 'hemmeligt' rum med erotisk scene. 20. årh. H. 6 cm L. 13 cm B. 8,5 cm.
Mogens Andersen (f. København 1916, d. sst. 2003) Uden titel, 1960. Sign. Mogens Andersen 1960, 21/77. Litografi i farver. Lysmål 60×51. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
1 bt. Château Haut Brion, Pessac-Léognan. 1. Cru Classé 1990 A (hf/in).
MOMENTNØGLESÆT. Momentnøgle og adapter med Impact toppe til hjulskift.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Dinkum Dinkum 60
BUDT 11250,- DKK
BUDT 275,- DKK
1 bt. Château Haut Brion, Pessac-Léognan. 1. Cru Classé 1978
BUDT 1800,- DKK
Diamantarmbånd af 18 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.16 ct. Farve: E. Klarhed: VVS. L. 14,7–17,7 cm.