Lukker 03/12-2024 21:07:00
Danmark. Lille lagerbog med en del klassisk materiale inkl. flere pæne mærker men dog noget blandet kvalitet i det ældste, [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Diamantvedhæng af 14 kt. hvidguld prydet med fire brillantslebne diamanter. B. 8 mm. L. 20 mm.
Jim Shore figur wonder women + sparebøsse, ubrugt
Preben Wölck (f. Nykøbing Mors 1925, d. 2000) Uden titel. 1947. Sign. Wölck 47. Olie på lærred. 95×71. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
WM Meyer, Boogietrailer med fladt lad ingen sider, B 200 cm L 600 cm, T 2600 kg L 1800 kg, årg. 2006, tidl. Reg. Nr. MV 9820, stelnr.WWC2CB7256W000001, I dårlig stand
Per Borup Diamantlås af 14 kt. guld og hvidguld i form af hjerte prydet med brillantslebet diamant. Vægt ca. 7,5 g. L. 2 cm.
Koral- og diamantring af 14 kt. guld prydet med cabochonslebet koral omkranset af talrige brillantslebne diamanter. Farve: F-G. Klarhed: VVS2. Vægt ca. 7,5 g. Front 14×18 mm. Str. 55,5.
BUDT 3900,- DKK
PALLE med diverse spraymaling, 300 ml.
Grete Jalk (f. 1920, d. 2006) To indskudsborde af formbøjet egefinér. Model 5–2. Udført hos P. Jeppesen, St. Heddinge, det ene bord med brandstempel herfra. H. 41,5/37 L. 52/40. B. 37/33. (2) Litteratur: Charlotte og Peter Fiell: “Decorative Art 60s”, pp. 122–123.
BUDT 14500,- DKK