Lukker 27/11-2024 08:21:00
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Mercedes 240 Mercedes 240 GD
BUDT 77500,- DKK
8 stk Opvaskekurve 50 x 50 cm H 18 cm, rum opdelt til 36 glas, Ø 73 mm
Kirkebænk af delvist bemalet træ, rigt udskåret med figurer, engle samt “Anno Domini, Victor Bloch, mcmIII (1903)”, dekoreret med bemalede motiver i form af bibelske scener i polykrome farver. Cirka 1900. H. 168. B. 181. D. 74.
værktøj
Girard-Perregaux Vintage 1945 af stål, ref. 2593. Mekanisk værk med automatisk optræk og datovisning. 2000'erne. Sort læderrem med C-spænde af stål. Ø 28×28 mm. Girard-Perregaux rejseæske medfølger.
Louis Vuitton “Keepall 50” rejsetaske af rødt Epi læder med gyldne beslag, to hanke, en udvendig sidelomme og et lynlås rum. H. 30 x B. 54 x D. 23 cm. 1992.
Stort parti legetøj rigtig meget blandet. ubrugt
TIPKASSE / TIP CONTAINER med hjul.
5 stk LED lamper, der medfølger batterier i kasserne,ubrugt
- For 20-25 ton - CW40. NB: Har 1 hydraulisk kip-cylinde ABC 200 cm - For 20-25 ton - CW40
BUDT 8250,- DKK
Prædynastisk “black-topped” ovoid vase af blankpoleret keramik, rødbrun og sort. Med stand. Naqada I-II, ca. 4000–3200 f. Kr. H. 12 cm. Proveniens: Dansk privatsamling. Ifølge oplysninger erhvervet hos Bonhams, 1990erne.
1853. 4 RBS Thiele II, mørk rødbrun. Plade I. Mærke med knivskarpt og centrisk nr.stempel 67 på lille lidt plettet brev [ 1IIb ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
England. 1883–1884. 5 s. karminrosa på BLÅT PAPIR. Pænt eksemplar stemplet på tydeligt blåligt papir. Sjælden med så tydelig farve i papiret. Rep. rift i toppen. (SG £3850) [ SG 176 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×