Lukker 27/11-2024 09:30:00
SAMAG EL 16 PO el-stabler. Stableren har almene brugsspor, ingen anmærkninger om funktionalitet. Løftehøjde 420cm. Max last 1600kg. Friløft. Der medfølger ladestation. Testet ved gennemgang. Skrev kun Samag Truck, håper ok:
Afhentes: RK - 9900, Frederikshavn, Denmark (via Google Maps)
12 bts. Champagne “Brut Millesime”, Louis Roederer 2014 A (hf/in). Oc. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
5 stk kraftkabler med stik, af 10 m i hver, 3 faser, 5G 2,5, ubrugte, MF
4 dunke flydende tøj-vaskemiddel á 20 liter (ubrugt)
Gas/Ilt Skærebrændervogn, med slange, håndtag, tilbehør i metalkasse, 2 flasker, flasker kan være lejeflasker, køber skal selv undersøge dette, MF
"Sølv" 1 armet lysestager 12cm. 30 stk.
Libyen. 1969. 1 mill. - £1. Våbenskjold. Sæt med 20 forskillige værdier. Ikke off. udgivne. Enorm katalogværdi i Sassone [ 263–280 ] [ (*) ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985) Armstol af riopalisander. Sæde betrukket med sort skind. Model J2883. Formgivet 1958. Udført 1960'erne hos snedkermester A.J. Iversen, med del af etiket herfra. Model præsenteret på Københavns Snedkerlaugs udstilling på Kunstindustrimuseet 1958. Litteratur: Grete Jalk [red.]: “Dansk møbelkunst gennem 40 Aar”, bind 5, s. 56–57.
Jens Søndergaard (f. Øster Assels 1895, d. Skovshoved 1957) Landskab med landmand der trækker kvæg. Sign. Jens Søndergaard. Olie på lærred. 86×110. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 23000,- DKK
Velholdt maskine med rotortilt - og maskinen har både et hurtigskift over og et hurtigskift under rotortilten - og derfor kan rotortiltet meget nemt tages af, når man ønsker at arbejde uden. - Nyserviceret, 10.000 timers service. - Samme ejer fra ny. - Trimbel 2 D maskinstyring. - Næsten helt nye dæ Hitachi ZX190 W-5B - 20 ton - Rotortilt !
BUDT 315000,- DKK
GRYDESÆT, 12 dele, også til induktion. Ubrugt.
Bilen er komt inn fra prosjekt . ikke funksjons testet . selges derfor som den står. Dårlig Clutch
Yomut hestedækken, Turkmenien. Fuldknyttet hestedækken med klassisk stribet design. 20. årh. midte. B. 113. H. 133.