Lukker 27/11-2024 10:00:00
5 bure eller bigbags brænde. Blandet træ og delvist tørret. Kløvet. Ca. Max længde 30-35cm. Ca. 5 m3. Sælger kan læsse.
Afhentes: RK - 9210, Aalborg SØ, Denmark (via Google Maps)
2 stk. trafiklys
Gübelin Triple calendar af stål. Mekanisk værk med manuelt optræk og kalenderfunktion. 1940'erne. Læderrem med C-type spænde af stål. Ø 36 mm. Stoflomme medfølger.
6,0m arm og 5,8m bomog 2 løftecylindre fra en Caterpillar 325L. Over-fladerust forefindes, men er ellers i god stand. Caterpillar 325L - 6,0m arm og 5,8m bom / 6,0m stick and 5,8m bom
MOTORSAV, Stan Werk benzin 5200 ca. L45cm.
7 stk Saftdispenser, 2 forskellige modeller
Hæksnitter, der kan monteres på en armklippe GreenTec RC132 - Only 10 Hours
BUDT 32500,- DKK
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007) “JH 516”. Et par armstole med stel af eg, sæde og ryg udspændt med spanskrørsflet. Formgivet 1951. Udført ca. 1950–1960'erne hos snedkermester Johannes Hansen, ej stemplet. (2) Model præsenteret på Københavns Snedkerlaugs udstilling på Kunstindustrimuseet 1951. Litteratur: Grete Jalk [red.]: “Dansk møbelkunst gennem 40 Aar”, bind 3, s. 174–175.
Willy Junget Diamantarmbånd af 18 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 1.25 ct. Farve: H. Klarhed: VS-SI. Vægt ca. 17,5 g. B. 15 mm. L. 18,5 cm.
Opalsmykkesæt af 8 kt. guld bestående af opal- og perlevedhæng prydet med cabochonslebet opal omkranset af talrige ferskvands- og kulturperler, samt opalring prydet med cabochonslebet opal. Samlet vægt ca. 10,5 g. B. 11 mm. Vedhæng mål: 3,5×6,7 cm. Str. 60. (2) Test viser 9 kt. guld.
1915. 1 øre, 4.tryk. Klip med perfekt violet skjoldstempel KOLONIEN SUKKERTOPPEN. Attest Nielsen [ 4 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×