Lukker 27/11-2024 10:00:00
LUVATA ECO varmeoverførselskølere med 2 stk. kompressor. Der er brugsspor og alderstegn. Funktionsdygtig ved nedtagning. Ikke testet ved gennemgang.
Afhentes: RK - 9460, Brovst, Denmark (via Google Maps)
Litteratur. 5 album fyldt med QVIST VARIANT PLANCHER ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
6 meter , 12 drops, 480 LED lys, mangler transformator i alle kasser. Lys ikke tjekket.
3 stk. pallet med diverse kæder og taljer, heri blandt flere Tirfo ABC 3 stk. paller med diverse kæder og taljer
BUDT 3100,- DKK
Agnes Louise Agnete Jensen (f. København 1878, d. sst. 1964, gift Weie) Portræt af Clara Bentzen. Usign. Olie på lærred. 77×61. Ifølge oplysninger på bagsiden forestiller portrættet Clara Bentzen. Maleren Agnes Louise Agnete Jensen bliver uddannet på Frøknerne Munst og Luplaus tegneskole og dernæst Akademisk Modelskole. Hun udstiller på kunstnerenes efterårsudstilling af flere omgange, såvel som på Charlottenborg. I 1930 gifter hun sig med Edvard Weie, hvorefter hun ganske opgiver sin kunstneriske karriere. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Gallakjole fra ophørt butik str: M vejl pris 1349kr , ubrugt
BUDT 3300,- DKK
Antikkens Grækenland, Seleukidiske Kongedømme, Antiochos VII Eurgetes Sidetes, 138–129 f.Kr., Tetradrachm, SNG Spaer 1857, Newell SMA 282, 16,73 g. Ex. Busso Peus Nachf. Ex. Professor Niels Hannestad
SMÅRUMS SKAB.
Komatsu PC 09 - 1 Minigraver. Virkelig en velholdt minigraver med lavt timetal. Maskinen er funktionel, starter og kører. Maskinen er produceret i årgang 2012 Minigraveren har gået 888 Timer. Der er hydraulisk udtag på stik arm. Der medfølger 080,CM planer skovl samt 0,40CM graveskovl Udskydelig undervogn Maskinen er i brug under auktionen, timetal kan varierer
ca 25 ure, ubrugte, batteri udskift må påregnes