Lukker 28/11-2024 10:00:00
Disk, se måltegning på foto. (indhold medfølger ikke)
Afhentes: Stationsvej 1 5560 Aarup >>SKAL OVERHOLDES (via Google Maps)
Brusesæt Grohe Vitalio Joy 110, 2 stk, håndbruser ø 110 mm, bruseslange og holder, justerbar højde. Ubrugt
19 styk harvetænder, komplet med hvad du ser på billederne. God stand, reservedels nr. 05834 Horsch Terrano FX 60x25
6 stk selfi lys, ubrugte
Luftrenser og rullelærred 160cm. Rullebræt medfølger ikke.
MASKINTRAILER. Bemærk uden reg. attesten. Auktionshuset kan ikke hjælpe med at fremskaffe attesten.
- Har været brugt til påfyldning af såsæd. Vicon 4000 kg - Højtipvogn med bremser.
13 stk. automatiske sæbedispenser + 13 stk. bordholdere for do (ubrugt)
Batterilader 12 volt, 40 Ampere. Regulérbar ladestrøm samt digitalt display. Ubrugt
Poul S. Nielsen (f. Helsingør 1920, d. 1998) Interiør med blomster på en stol. Sign. monogram. Olie på lærred. 101×77. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Gl. CF tønde med låg
A. Lange & Söhne Dobbeltkapslet lommeur af 18 kt. guld. “1A Qualität”. Mekanisk værk med kroneoptræk. Hvid emaljeskive med blåanløbne stålvisere. Værk med nedskruede chatoner, diamantdæksten, Breguet-spiral og Guillaume-balance. Disse elementer kendetegner et A. Lange & Söhne lommeur af såkaldt “1A Qualität”. Desuden anker og ganghjul af guld. Støvkapsel af 18 kt. guld. Ø 52 mm. Kæde på ca. 29 cm af 14 kt. guld. Denne vejer ca. 13 g. Uret (uden kæde) vejer ca. 106 g. 1880'erne.
Parti blandet, ubrugt