Lukker 01/12-2024 18:48:00
Hvidmalet natbord med skuffe (51 x 36 x H: 54 cm), hvidmalet bord med opbevaring (37 x 76 x H: 50 cm.) og mintfarvet tallerkenrække (63 x 15 x H: 29 cm.) Brugte. Fra dødsbo. MOMSFRI
BETALING: KUN FORUD BETALING - FRA DEN 25-11-2024 TIL OG MED DEN 27-11-2024
Inge Hørup (f. København 1958) Uden titel, 1991. Sign. Inge Hørup med datering. Olie på masonit. 100×100. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Richard Nissen (f. 1928, d. 2022) Tre skåle samt to fade af teak. Udført og delvist mærket hos Nissen og Skjøde Skjern. H. 3–10. Diam. 16–25,5. L. 39–52. (5) Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Brusesæt, saniscan, 3 stk., regulærbar brusehøjde, justerbar bruseholder, krom, højde 60 cm. Ubrugt
Bits toppe, omformer adaptere, stiksavsklinger.
Heuer Solunar af stål, Ref. 279.603. Mekanisk værk med automatisk optræk og dag- og datovisning, kaliber 27901. Heuer lænke af stål, omkreds ca. 18 cm. Ø 45 mm. 1970'erne Tag Heuer service-æske og servicebevis fra 2009 medfølger.
Nye ringsavklinger 26 stk. Sav og dele til sav medfølge ABC HRE 400 - Dragon
STORT VÆRKTØJSSÆT i trolley med to topnøglesæt, ringgaffel nøgler, skruetrækkere, tænger mv. 599 dele. Ubrugt.