Lukker 03/12-2024 11:30:00
23 dunke flydende tøj-vaskemiddel (ubrugt)
Afhentes: Mariendalsvej 24A 8800 Viborg (via Google Maps)
4 stk Køkkenbordplader alle med håndvask, forskellige Farver og mål op til 350 x 118 cm, nogle med ridser og mangler samt transportskadet, Kom til Eftersyn
1980. UNIKT forslag til udgivelse af “hyldest-folder” udgivet af det færøeske postvæsen i anledning af Czeslaw Slania's frimærkegravering nr. 500. Bilagt lidt lidt yderligere materiale med Salnia underskrifter etc. ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 290,- DKK
M.A.N./VW 9.136 F DUBBH Årsm: 1987 Mätarställning: Senast godkända besiktning 2022-08-08 Besiktigas senast 2023-06-30 Körförbud 2023-07-01 Längd: 6.90 m Bredd: 2.41 m Vikt: 6170 kg Lastutrymmets längd: 3.75 m TMA Skydd Har ni kört med 23 år Dåligt batteri Ej startad
Stor Meissen “Zwiebelmuster” opsats af porcelæn, dekoreret i underglasur blå. Gennembrudt skål stående på træ omkranset af par i Rococo dragter på base modelleret med rocailler og kæmninger. Model efter Ernst August Leuteritz (1818–1893). Tyskland 19. årh.s anden halvdel. H. 48,5 cm. L. 33 cm.
Apotekerglas 8 stk. Originale glas, H17xØ12 cm. Brugt. Fra dødsbo, salg for advokat. MOMSFRI
Svend Engelund (f. Vrå 1908, d. Mårslet 2007) Landskab med mor og barn i forgrunden, 1957. Sign. SE med datering. Olie på lærred. 82×100. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Thai buddhahoved bronze. 17./18. årh. Monteret på base af træ. H. 9/19 cm.
Gaffeltruck Gas Mitsubishi FG25NT Fuld friløft Sideforskydning Gaffelflyt Løfte højde 3300mm Nye dæk Gasflaske medfølger ikke
TOPNØGLESÆT, BATO, 46 dele i kuffert.
Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner) Sybord af palisander med underliggende garnkurv af flet. Ene side med “skjult” skuffe i sarg. Udført hos Haslev Møbelsnedkeri. H. 52,5 B. 58,5. D. 43,5.
Christian Dior Silketørklæde med gyldent og rødt motiv på brun baggrund. Ca. 87×87 cm.
Opalring af 14 kt. guld prydet med opal. Vægt ca. 22 g. Front 20×23 mm. Str. ca. 60.