4 stk Køkkenbordplader alle med håndvask, forskellige Farver og mål op til 350 x 118 cm, nogle med ridser og mangler samt transportskadet, Kom til Eftersyn
Afhentes: 6933 Kibæk. (via Google Maps)
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967) “PH 5/4”. Pendel med bajonetfatningshus af bruneret, patineret messing. Baldakin af bakelit. Overskærm af patineret kobber, mellem- og underskræm af enkeltlags opalglas. Udført 1930'erne hos Louis Poulsen. Diam. 50. Proveniens: Lampen har hængt i offentlig bygning siden først i 1930'erne, indtil bygningens renovering i 2021.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Husqvarna R216 Husqvarna R216AWD
BUDT 16000,- DKK
John Grant George III lygteur i kasse af eboniseret træ, forsølvet urskive med sorte romer- og arabertal. Skive og værk sign. Grant, Fleet Street, London. No. 455. England, 18. årh.s slutning. H. 49. B. 29. D. 19.
511 par cykel-handsker i str. 475 par str. 9 - 36 par str. 10 (ubrugt) (står på repos)
Landgångar 4 st Aluminium Med löstagbara räcken Mått ca (lxbxh) 200x100x105 cm Lasthjälp finns efter tidsbokning
Ca. 112 stk Lysestager, fyrfadsstager m.m.alle ubrugte
Bemærk: Har rist i bunden ! Viby Jern 150 cm - Klapskovl m/ rist til 30-40 ton gravemaskine/ Multi Bucket demolition
1 bt. Château d'Yquem, Sauternes. 1. Grand Cru Classé 1990 A (hf/in). 3 bts. ½. Château d'Yquem, Sauternes. 1. Grand Cru Classé 1990 A (hf/in). Total 4 bts. We are proud to present this lot as part of a collection sourced from a natural Scandinavian cellar with high humidity. Gathered over several decades and vintages going all the way back to the memorable harvest of 1947 in Bordeaux.