vridefjedre
Nina Koppel Tre-delt “Fusion” ring af 18 kt. guld og hvidguld prydet med tre brillantslebne diamanter. Georg Jensen efter 1945. Vægt ca. 15,5 g. Str. ca. 50. (3) Senere isat diamanter
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC Snegl - Med adskillerum og bundfæl ABC Snegl - Med adskillerum og bundfælder
SVEJSELÅSETÆNGER, Stahlkaiser, 3 dele.
- Har hydraulisk funktion, som kan presse læsset af halmballer sammen i længden. Faymonville Trailer - Halm transport
BUDT 40000,- DKK
David Webb Et par emalje manchetknapper af 18 kt. guld i form af frø hver prydet med grøn og rød emalje. Samlet vægt ca. 22.5 g. L. 20 mm. Ca. 1970. (2) David Webb var en amerikansk smykkedesigner kendt for sine farverige og skulpurelle smykker ofte inspireret af naturen og dyreverdenen. Kvittering og æske medfølger.
OVN, Homelux, 1100W, 230V.
Dansk flisebord af bemalet træ, plade med 24 fajance fliser dekoreret i blåt med arkitektur. Fliser 18. århs. slutning. Underdel rokoko form, 19. årh. H. 76. B. 87. D. 61.
Vedligeholdt maskine, der har har høstet 35 hektar om året de sidste 10 år. Har fået skiftet indføringskæde og medbringer. Har ny køler. New Holland TX 30 - Mindstepris tæt på, næste bud vinder - Video!
BUDT 150000,- DKK
1875. 4 øre, 21b.tryk. Pladning med i alt 193 forskellige positioner fra A- og B-arket repræsenteret. Gennemgående flot kvalitet. Der medfølger over 500 dubletter. Ex. Lasse Nielsen [ 23 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
PALLE med diverse plastproppe.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC Gamberini MGD ABC Gamberini MGD 730