ny gear str. 130, udv. 50:1
Doro telefoner 12 stk ubrugte.
Märke: Komatsu Modell: PC130-7K År: 2006 Chassinummer: 71773 Drifttimmar: 10157h Vikt: 12200kg Fäste: S60 Motoreffekt: 66kW CE-märkt Maskinen är besiktad till och med maj 2025. Utrustning: - Tiltrotator: Engcon - Centralsmörjning - Tankningspump - Ac - Backkamera - Arbetsbelysning Redskap - Planeringsskopa - Tjälriv - Kabelplog Reparationer: Motor till tiltrotator bytt för ca 3 år sedan. Skick: Begagnad, glapp och läckage kan förekomma. Maskinen är sparsamt använd de senaste 2 åren. Service: Senaste service genomfört för ca 2 år sedan. Maskinen har endast gått ett fåtal timmar de senaste 2 åren.
Poul Kjærholm (f. Østervrå 1929, d. Hillerød 1980) “PK 61”. Sofabord med stel af stål. Top af sort skifer. Formgivet 1956. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 1987. H. 33. L./B. 80.
Akku-fedtsprøjte, Kabi 19,2V m. 1 batteri, 1 lader (ubrugt)
Parti nye bor
Fin maskine med bagkamera, centralsmørring og stor lyspakke. Meget velholdt. - Auto tip-retursystem. - Elspejle - Affjedret foraksel. - Luxus luftsæde. - Central smøring. - Håndfri Walki-Talkie - Skærmforøger Hydrema 912 FS - Multitip
BUDT 521000,- DKK
GENERATOR, Diesel generator Walter Stahl PR10000D. 220V/380V. Ubrugt.
Louis Vuitton “Viva Cite MM” taske af brunt monogram kanvas med brune læderbesætninger, gyldne beslag, justerbar hank, to udvendige forlommer, et lynlås rum med to indvendige lommer og rødt ruskindsfor. H. 21 x B. 32 x D. 10 cm. 2005.
Arne Haugen Sørensen (f. København 1932) “Ikaros fald”. Sign. A. Haugen Sørensen 95. Akryl på lærred. 200×200. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Kompakt kæbeknuser fra Terex. Terex Bison 120 - 680x400 mm. Årgang 2018. Drivmiddel diesel Vægt 11.800 kg. Lavt timetal 896 timer Restaureret for 600.000 kr. Med kvittering. Alle sliddele er i knusedelen er 100% nye. Perfekt til små og mellemstore opgaver. Kan styres 100% med fjernbetjening. Kan køre permanent baglæns, for eksempel knusning af asfalt. Knuse del og rystebor er udskiftet. Udstyret med gummi pads.
Pandetermometer, måler temperatur på et sekund. Ubrugt