Damixa blandingsbatteri håndvask
A Chinese first grade official winter hat, Jiguan, the brim is trimmed with wool and the black satin crown is decorated with red cord tassels, a red glass finial, and a white jade tube intended for a peacock feather plume. Included its blue silk box and cover Diam. 30 cm. Qing 19th century. Provenance: A Danish private collection.
Arbejdslampe 50W med indbygget batteri og lader. 6500K.
Diamantarmbånd af 18 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 4.80 ct. F/IF-VVS. L. 17,5 cm.
BUDT 43000,- DKK
2 stycken sandspridare 1 stycken Epoke 1 stycken Friggeråkers Båda är i renoveringsbehov eller som reservdels objekt. 2 stycken extra valsar medföljer samt 1 extra omrörare. 2700mm bred Lasthjälp finns på plats.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC Ground Hog HD 99-H Hydraulic Earthdrill only used one ti ABC Ground Hog HD 99-H Hydraulic Earthdrill only used one times
BUDT 17500,- DKK
Nakirikniv, 18 cm knivblad, udført i 3-lags VG-10 stål. Super skarp og holdbar. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfte i ironwood. Ubrugt i gaveæske
6,0m arm og 5,8m bomog 2 løftecylindre fra en Caterpillar 325L. Over-fladerust forefindes, men er ellers i god stand. Caterpillar 325L - 6,0m arm og 5,8m bom / 6,0m stick and 5,8m bom
Par konsoller af forgyldt træ, plader af hvid marmor, rigt udskåret med blomster, bladværk og perlestaf. Louis XVI form. Cirka 1900. årh. H. 85. B. 70. D. 36. (2)
100 stk Ovale tallerkener 30 cm