varmekanon diesel 40KW med aftræk
Louis Moe (f. Arendal 1857, d. København 1945) To kompositioner. Delvis sign. To raderinger. Lysmål 32×39 og 23×34. (2)
2 stk bord lamper med skærm, ubrugte
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Bredal B6 - Kunstgødningsspre Bredal B6 - Kunstgødningsspreder
BUDT 32000,- DKK
lysarmatur 2 stk , Thorneco julie flex, 4200/ 5200 / 6300 lumens. Se mål på billed. Ubrugt.
Dansk Vestindien, Christian IX, 20 francs / 4 daler 1905, H 30, F 2, KM 72, 6.47 g.
Rigtig fin lille Pavillon, perfekt til en lille summerhus grund. Pavillonen har en stor stue, 3 værelser, et legerum samt et toilet. Pavillonen er installeret med vandvarmer. Pavillonen har flotte lyse trælofte samt lyse laminatgulve i alle ru ABC Moduler 99m2 - Flotte beboelses- og kontormoduler
BUDT 102000,- DKK
Et par danske puncheskeer af sølv. A. Michelsen, København 1895. Vægt 99 g. L. 16,5 cm. (2)
3 bts. ½. Château La Mission Haut Brion Grand Cru Classé, Pessac-Léognan 1986 A (hf/in). We are proud to present this lot as part of a collection sourced from a natural Scandinavian cellar with high humidity. Gathered over several decades going all the way back to the famed vintage of 1947 in Bordeaux.
BUDT 1350,- DKK
Jürgen Reichert (f. Mannheim 1953) Uden titel. Sign. Reichert 84. Olie på lærred. 150×150. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Safir- og diamantbroche af platin og 14 kt. hvidguld og guld prydet med smaragdslebet syntetisk safir omkranset af talrige antik- og enkeltslebne diamanter. Farve: H-K. Klarhed: VS. Vægt ca. 9 g. B. 22 mm. L. 5,8 cm. B. 22 mm.
1927. Chr. X, 10 kr. rød/grøn. Postfriskt eksemplar. [ 177 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Mercedes GLK 220 CDI 4m Mercedes GLK 220 CDI 4m Be
BUDT 86500,- DKK