Lukker 04/12-2024 17:14:00
Louis Vuitton “Phenix MM” taske af sort Epi læder med sølvfarvede beslag, to hanke, aftagelig skulderstrop, et lynlås rum med tre indvendige lommer og sort ruskindsfor. H. 26 x B. 41 x D. 14 cm. 2015.
2 stk. store platter/fade By Boch. Mål Ø39 cm. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI.
Spånsilo-anlæg - Se billede af måltegningen blandt fotografierne. I fin funktionel stand. NB! Transportsnegl medfølger! NB! Køber skal selv demontere og transportere. ! NB !! Den firkantede silo i baggrunden medfølger ikke i auktionen ! PS: inkl 40m3 friske spåner. Aagaard Maskinfabrik AST 13/12 - Spånsilo / Wood chip Chip silo
Opal- og diamantbroche af 14 kt. guld og sølv prydet med talrige cabochonslebne opaler, baguetteslebne diamanter på i alt ca. 0.91 ct. og brillantslebne gule diamanter på i alt ca. 1.46 ct. Vægt ca. 15 g. B. 3,4 cm. L. 5,6 cm.
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved) Rund vase af lertøj dekoreret med glaserede motiver i grønne og lysegrønne nuancer på sortbrun base. Sign. HAK. Udført hos Kähler. H. 32. Diam. 26,5.
Komplet gevindskæresæt med 110 dele i praktisk kuffert.
Krybbespil af udskåret og bemalet træ med Jomfru Maria, diverse dyr, De tre vise mænd og hyrderne som betragter Jesusbarnet. Antageligt tysk. 20. årh. I alt 21 figurer. Stald H. 38. L. 87. D. 39.
Et par senempire kandelabre af forgyldt og patineret bronze, hver med kvindelige figurer med tre lysarme. 19. årh.s begyndelse. H. 59. (2) Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
KNALLERT, Suzuki 50cc. Km-tæller viser: 17685.
3 bts. Château Margaux, Margaux. 1. Cru Classé 1996 A (hf/in).
Arbejdsbredde på vognen 1.20 mete Hydromann 3000/Diamant - Sten samler / Stone collector