Lukker 04/12-2024 17:52:00
Hermès “Evelyne” taske af orange læder med palladium hardware, aftagelig skulderstrop af stof og et rum med en indvendig lomme. H. 30 x B. 28 x D. 7 cm. 2001. Original dustbag medfølger.
BUDT 12500,- DKK
Svend Saabye (f. Nyborg 1913, d. 2004) Uden titel. Sign. Svend Saabye. Olie på lærred. 90×120. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Radiator Purmo 1 stk, 30 cm høj, 140 cm lang, tredobbelt med lameller, med beslag. Ubrugt
6 stk håndsyet læderfodbolde vejl. pris op til 299kr pr stk.( Modelfoto)
Denne "praktiske" elektriske "45 km/t knallert" kan anvendes til mange formål. Den var på værksted og fik ordnet diverse småting i 2023. Transportel 1200 Combi - Elektrisk / Electric ! 45 km/t !
VAREBIL, RENAULT MASTER 2.3 dCi S&S 180 Chassis T35 L3. 1st. Indreg: 25-06-2021. Synet: 10-06-2021. Km-tæller viser: 204876.
BUDT 26500,- DKK
1852. 2 RBS Thiele. Plade I, nr. 61. Type 3. Flot mærke på fint fodpostbrev 22.7.1855. Sign. E.D. (Enzo Diena) og Attester Nielsen og Møller AIEP “A very fine and attractive entire” [ 2b ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Kokkekniv, 21 cm knivblad, udført i 67 lags Japansk Damaskus stål. Super skarp og holdbar. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfte i rosentræ. Ubrugt i gaveæske. Modelfoto
Dansk snedkermester Fritstående to-pers. sofabænk med stel af mahogni. Buet sæde samt ryg betrukket med brunt farvet, banesyet nigerskind. Udført ca. 1940'erne, Danmark. H. 88. L. 150.
Fin 45cm skovl med godt skær, passer til en Case rendegrave ABC 45cm - Case