Lukker 04/12-2024 19:15:00
Halskæde af 18 kt. hvidguld med smaragd- og diamantvedhæng prydet med facetslebet smaragd på ca. 0.58 ct. omkranset af talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.57 ct. Farve: D. Klarhed: VVS. Vedhæng diam. 11 mm. L. 44–46 cm.
BUDT 11500,- DKK
Står i 6740 Bramming. Trådløs foto gong fra Servodan og trådløs sensor med arbejdslampe. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
10 stk Barstole, Brugte
Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982) Et par armstole med stel af palisander. Sæde betrukket med sort skind. Model 62. Formgivet 1962. Udført hos J.L. Møller. (2)
BUDT 17500,- DKK
Kører og starter. - Bemærk den fine stand når man kigger på aldere Deutz D 5505
MOMENTNØGLESÆT. Momentnøgle og adapter med Impact toppe til hjulskift.
Danmark. Spændende parti i 2 flyttekasser med bl.a. en del i lagerbøger, samt en del sat op efter stempler i indstiksbøger og desuden også en del 4 og 8 øre Tofarvet mv. [ ** * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Med 4WS (4-hjulsstyring) og har elektrisk til og frakobling af græsslåmaskinen/rotorklipperen John Deere X354 - 246 kg - 4WS
BUDT 20500,- DKK
2 stk. Motionsure, blå, med skridttæller, pulsmåler mv. Ubrugte
Niels Reumert (f. Hellerup 1949) Ansigt. Sign. på bagsiden Niels Reumert 1976. Olie på lærred. 26×28. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Johan Rohde, m.fl. (f. Randers 1856, d. Hellerup 1935) Gundorph Albertus, m.fl. (f. Hillerød 1887, d. 1969) En samling bestik af sterlingsølv og forgyldt sterlingsølv bestående af “Kongemønster” isske, oplukker og 12 kaffeskeer af henholdsvis sterlingsølv og forgyldt sterlingsølv samt “Kaktus” kagespade af sølv. “Dansk Krone” cocktail røreske. Vægt eksklusive del af stål ca. 258 g. Georg Jensen 1933 og efter 1945 samt 1945–1951. (16)
Norge. Diverse litteratur inkl. “Håndbok over Norges Frimærker” der iblandt bind omhandlende Posthorn mærkerne. ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×