Lukker 04/12-2024 19:16:00
Georg Jensen Labradoritvedhæng af sterlingsølv prydet med cabochon labradorit. Halskæde af sterlingsølv medfølger Vedhæng inkl. øsken L. 3 cm. L. 44 cm. Årssmykke 1997. Georg Jensen efter 1945. (2) Æske medfølger.
Brusehoved Grohe vitalio start 210, ø 210 mm, 9,5l/min. Ubrugt
Tvillinge hjul 17/525 Ø 125/60 cm Klemmer/bespænding medfølger har siddet på en gummiged mærke ukendt
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Uggerbys UMS4 22/2 - Korn / græs vogn med aflæs Uggerbys UMS4 22/2 - Korn / græs vogn med aflæsser
BUDT 45500,- DKK
1875. 8 øre, 38.tryk. Pladning af både A- og B-ark med i alt 183 forskellige positioner repræsenteret. Gennemgående pæn kvalitet. Der medfølger over 1600 dubletter. Ex. Lasse Nielsen [ 25 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Finn Juhl (f. Frederiksberg 1912, d. Ordrup 1989) “FJ 46”. Armstol med stel af nøddetræ. Sæde samt ryg betrukket med naturskind. Formgivet 1946. Udført ca. 1960'erne hos snedkermester Niels Vodder, stemplet. Model præsenteret på Københavns Snedkerlaugs udstilling på Kunstindustrimuseet 1946. Litteratur: Grete Jalk [red.]: “Dansk møbelkunst gennem 40 Aar”, bind 2, s. 320–321.
Bengt Lindström (f. Storsjökapell 1925, d. Sundsvall 2008) “Spåman”. Sign. Lindström. Olie på lærred. 33×41. Proveniens: Privatsamling, Belgien. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Står i 6740 Bramming. Diverse elektronik og ledninger - bl.a. strømspareskinner, HP dockingstation, printkort, Heidolph type 842, strømledninger, adaptere mm. Både brugt og ubrugt. Har stået på lager længe og fungerer umiddelbart. Oprydning. +MOMS
2 bts. Brunello di Montalcino Case Basse, Soldera 2004 A (hf/in).
1875. 4 øre, 51.tryk. Pladning med 129 forskellige positioner fra A- og B-arket repræsenteret. Pæn kvalitet. Der medfølger over 90 dubletter. Ex. Lasse Nielsen [ 23 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×