STORT VÆRKTØJSSÆT med 94 dele. Ubrugt i solid kuffert.
Borsæt, HSS, 170 dele i kuffert. Ubrugt
2 rumdelere med indhold i den ene. Mange servietter, bordløbere, kysseklokker, stempelsegl.
96 stk Portvinsglas - 19 cl. model Princesa
200 mm. jordkompaktor for minigraver
BUDT 3100,- DKK
Retro omklædningsskab
Fransk messingmonteret kort sabel omkring 1805 med krydsfilet greb i ibenholt og let krummet ca. 59 cm. enægget klinge samt en officerskårde M/1872 med stående løve holdende et skjold med S og ca. 82 cm. langt tveægget ætset klinge med bl.a. et kronet våbenskjold hvori stående løve. (2)
- Med frontlæsser og ballegrab samt skovl og pallegafler. - Bemærk den har har kun kørt 435 time Case IH Farmall 65 A - 3,2 ton - Kun 435 timer / Only 435 hours
BUDT 172000,- DKK
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Goodyear Tvillingehjul 600/65R Goodyear Tvillingehjul 600/65R-28
Märta Måås-Fjetterström (f. Kimstad 1873, d. Helsingborg 1941) “Blomlapp Pingstlilja”. Vægtæppe af uld i “gobeläng” teknik. Sign. AB MMF. Udført efter 1941 hos AB Märta Måås-Fjetterström. H. 26. B. 27,5.
BUDT 1750,- DKK
1 ubrugte hydr. Motor for GMR, Stensballe