Lukker 04/12-2024 19:19:00
Et par diamantørestikker af 18 kt. guld hver prydet med brillantslebet diamant på i alt ca. 0.69 ct. omkranset af talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.47 ct. Farve: H. Klarhed: VVS. L. 10 mm. (2)
85 par Børne strømper i ass farver/modeller i ser 27-30 ubrugte
Per Damm (f. 1929, d. 2008) “Telemark, Norge”, 1968. Sign. Per Damm; sign. med titel og datereing på bagsiden. Olie på lærred. 101×81. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Märke: Okänt Årsmodell: Okänt Bredd: 3680 mm Höjd: 1100 mm Djup: 1500 mm Vikplogen har flytande fäste och stora BM. Förekommer lite ytrost på hydraulkolvar. Gammal lagning se bilder.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Kubota KX057-4 - 5,7 Kubota KX057-4 - 5,7 ton
BUDT 178000,- DKK
ROBOTSTØVSUGER, drifttid ca. 75 minutter. Med moppefunktion til gulvvask. Demo model.
Ubekendt billedhugger, 20. årh. Uden titel. Sign. PBC. Sortpatineret jern. H. 52.
2 bts. Mg. Château Latour, Pauillac. 1. Cru Classé 1983 A (hf/in). Sourced from a temperature controlled cellar
H. P. Jacobsen Kaffeservice af sølv bestående af kaffekande med håndtag og lågknop af bakelit samt sukkerskål og flødekande. Udført hos Cohr. Sukker og fløde vægt ca. 294 g. Kaffekande H. 21. (3) Litteratur: Dansk Kunsthåndværk nr. 2, februar 1956, i annonce.
Lille flodhest i Eg fra det kendte danske mærke Woud i fin æske, design af Steffen Juul , , ubrugt