Lukker 04/12-2024 20:02:00
Astrid Fog (f. 1911, d. 1993) Leddelt halskæde af sterling sølv med integreret hjerteformet vedhæng. Dessin 126B. Mål hjerte ca. 3,2×3,4 cm. L. ca. 95 cm. Georg Jensen efter 1945.
Krybbespil af udskåret og bemalet træ med Jomfru Maria, diverse dyr, De tre vise mænd og hyrderne som betragter Jesusbarnet. Antageligt tysk. 20. årh. I alt 21 figurer. Stald H. 38. L. 87. D. 39.
BUDT 6150,- DKK
Parti bakker og tappe
5 stk Make up gave sæt med 50 dele make up og spejl I hver ,ubrugt I kasse
Funktionsdygtig. Dæk tætte og gode. Luftbremser. Presenning. Ladmål: 250x140x50-95cm Axle last: 850 / 2450kg Uden papirer.
5 stk LED lamper med batterier i kassen, ubrugte
Nyrokoko necessaire af sølv med agat, ustemplet H. 8,5 cm; fire snusdåser, heriblandt en fransk, drevet med personsceneri, oval L. 5 cm, samt et cigaretetui, prydet med signaturer. Vægt 262 g. (6)
Royal Swiss vaffeljern 1200W. Ubrugt og i original emballage. + MOMS
Tjeneste. 1871–1923. Godt parti med god lagerbog, mængder af supplerende mærker i kuverter og Henry Regelings bog fra 1999 [ ** * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
480 par handsker, Stenso Palavan i str. 8-10 (ubrugt)