Lukker 05/12-2024 18:03:00
Audemars Piguet Cobra af 18 kt. hvidguld. Mekanisk værk med manuelt optræk. 1980'erne. Skiven er prydet med talrige enkeltslebne diamanter. Integreret lænke af 18 kt. hvidguld, omkreds ca. 17,5 cm. Ø 26,5×32 mm. Senere æske medfølger.
BUDT 38000,- DKK
HYDRAULIK OLIE, 200 L tromle. PLOMBERET.
33 dunke algefjerner, Sæbefabrikken á 5 kg. (ubrugt)
Trailer med lystavle. LED skærm 4G modem opkobling til skærm. Skærm kan lægges ned for transport. Skærm kan dreje PHV LED screen 4G Modem - Video!
BUDT 20000,- DKK
Jens Hansen-Aarslev (f. Årslev ved Aarhus 1847, d. Aarhus 1928) Kunstnerens søster med naboens barn. Usigneret. Olie på lærred. 51×41. Litteratur: August F. Schmidt & Sigurd Swane, “Jens Hansen-Aarslev. En kunstnerskæbne”, 1942, afbildet s. 124. (Bog medfølger)
5 danske M/1889 knivbajonetter i deres skeder - de 3 med sværdtasker. En med trægreb mærket LG 764, en do mærket overstreget AS 146 samt AS. ##, en med presset lædergreb mærket LG. 603, en do mærket AS. 296 samt en do mærket overstreget 47 B 405, overstreget 23 B 650 samt 3 FAR 570.(5)
Breve. Stort parti breve i flyttekasse med bl.a. en del Gl. Luftpost, censur, bedre stempler inkl. Posthorn, set Grønland og mange øvrige lande. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
10 stk Event træ-klapborde 200 x 80 cm
Radiator Purmo 1 stk, 30 cm høj, 140 cm lang, tredobbelt med lameller, med beslag. Ubrugt
288 lysfade
Bolt med stjerne M 6 x 35, 200 stk.