Lukker 05/12-2024 18:05:00
Omega Armbåndsur af stål, ref. 2639–13. Mekanisk værk med manuelt optræk, kaliber 266. 1952. Præget læderrem med C-type spænde af stål. Ø 36 mm.
C. Hornung-Jensen (f. København 1882, d. sst. 1960) Parti fra Store Dyrehave, Hillerød. Sign. C. Hornung-Jensen 52. Olie på malepap. 24×33. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
12 stk. udplantningssæt. Ubrugt
Christian Hvidt (f. 1946) Reolvæg af massiv eg, bestående af seks bogreoler og tre skabe på fastmonteret sokkel. Udført og mærket hos Søborg Møbelfabrik. (9) Mål: Tre bogreoler: H. 38. B. 90. D. 31. Tre bogreoler: H. 76. B. 90. D. 31. Tre skabe: H. 83. B. 90. D. 47.
Maskine med få timer og meget udstyr. 90 cm sten skovl. Rodhøvl til fjernelse af rødder. Asfaldskærer. Gruppetand. FRD hammer F6LN 355kg. 40 cm gra Case CX60C - Minigravemaskine / mini excavator 6 ton - Encon Rotortilt ! Video !
BUDT 337000,- DKK
Container med oliefyr og olietank. Bygget til opvarmning af huse under byggeperioden. Mange anvendelsesmuligheder. Isoleret container med skorsten. Velfungerende og kun brugt få gange. ABC 8" fod - Med oliefyr til opvarmning af huse.
BUDT 30000,- DKK
10 stk rum deler kasser i lækker kvalitet, ubrugte i kasser
Sigurd Swane (f. København 1879, d. Plejerup 1973) Landskab. Sign. monogram 38. Olie på lærred. 59×69. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Kroghejs rotorknuser helt klar til at starte opgaverne med at til at knuse tegl, beton, og asfalt. Har lige været gennemgået og serviceret og har fået skiftet ruller og bånd for 20.000 euro hvilket vidner om en maskine der er er værd at holde kørend ABC HMH RM601A B97
BUDT 114500,- DKK
2 stk. Inspektionskamera med LED lys. Til Android telefoner samt PC. (Ubrugt)
Parti Handelsvare brugt og ubrugt