Lukker 05/12-2024 18:06:00
Rolex Gylden skive samt guldvisersæt til Rolex Daytona, ref. 16528. “Inverted six”.
Hermès Silketørklæde med motiv “Les Leopards Modernes” af Christiane Vauzelles og Françoise de La Perrière i blå, gule og beige nuancer. Ca. 88×88 cm.
Fra lukket minkfarm 400 L sprøjte med hydr. Pumpe, beslag for Avant
Nepalesisk figur af patineret bronze i form af Indra siddende i lalitasana, iført dhoti, høj krone og smykker prydet med turkiser, lotusblomst ved venstre skulder. Vægt ca. 1207 g. 18. årh. H. 14.
Sven Havsteen-Mikkelsen (f. Argentina 1912, d. Ærøskøbing 1999) “Indmarken”. Sign. S. Havsteen-Mikkelsen samt sign. på blændrammen med titel. Olie på lærred. 72×98. Udstillet: Kunstforeningen, København. Udstillet: Den Frie, København. Udstillingsetiket på rammen. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 16000,- DKK
28 flasker classic shampoo samt 3,8 L. håndrens i dunk med pumpe.
Canvas-tryk, måler 80 x 120cm Butikspris 399,95kr - 899,95kr - vand
Diamantarmbånd af 14 kt. guld prydet med tarige brillantslebne diamanter på i alt 3,26 ct. Farve: F-G. Klarhed: VVS-VS. Vægt ca. 6,5 g. L. 18 cm. 2024. HRD certifikat nr. J240000093653 medfølger. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
BUDT 18000,- DKK
1851. 2 RBS Ferslew, variant “SPIDS FODSTREG”. Meget farvefriskt eksemplar med pæne rande og stumt stempel. [ 2ax ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Nye fælge. Nye Lufttanke Nye Træksteng Ny drejekrans Nye dæk Opgraderet E Danson SL - Total renoveret
BUDT 325,- DKK
Axel P. Jensen (f. Kerteminde 1885, d. Virum 1972) Landskab. Sign. Axel P.J. 37. Olie på lærred. 73×101. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.