Lukker 01/12-2024 18:31:00
3 stk. figurer. Antik Peber ugle i sølvplet, mål H11xØ4,5 cm. Samt øldrikker figur og Münschner bryggeri løve på fod. Brugt. Fra dødsbo, salg for advokat. MOMSFRI
Står i 6740 Bramming. Colors By Copenhagen. Pendel med tranparant yder- og grøn inderskærm. Begge i acryl. Den er med grøn stof ledning. Ø: 20 cm. H: 16 cm. Hængt som udstilling. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
- NB. Den gule saltspreder på billederne, er ikke en del af auktionen! - Kasse mål 2,00 x 1,05 x 0,60 ABC Kassevogn
BUDT 4000,- DKK
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971) Tre glasrammer med bagside af træ med beslag af metal. H. 70. B. 52. (3) Rammen er udført i forbindelse med opførelsen af det ikoniske SAS-hotel i København, hvor Arne Jacobsen stod for både design af bygningen og interiøret. Hotellet stod færdigbygget i 1960. Nærværende billedramme er erhvervet direkte fra SAS Royal Hotellet i forbindelse med en af hotellets renoveringer. Numrene på rammens bagsider henviser antageligvis til det værelse billederne har hængt på. På sort/hvid SAS promotion fotoerne, der er taget på SAS hotellets værelser omkring 1960, kan tilsvarende rammer ses.
Elradiator, Glamox 3001 TPA, 600 w/230v, uden termostat, højde 35 cm, længde 65 cm, dybde 8,4 cm. Ikke afprøvet
Et par Heiberg lamper af hvid opalineglas med montering af messing. 19.-20. årh. H. ekskl. fatning 33. (2)
Burberry Bæltetaske af quiltet sølvfarvet læder med sølvfarvede beslag, justerbar bælte, et rum med en indvendig flad lomme og sort for. H. 10 x B. 18 x D. 4,5 cm.
5 bts. Château Mouton Rothschild, Pauillac. 1. Cru Classé 1990 A-A/B (bn). Owc. Sourced from a temperature controlled cellar
Står i 6510 Rødding. Udlevering er efter aftale. Adresse tilsendes, efter faktura er betalt. Fragt er ikke muligt. Sikr dig, at alt stemmer overens med billede og tekst, når du afhenter.
Juiceglas 16cl. i opvaskebakke 157 stk.
2 pallekasser med det som kunne ligne en vindeltrappe i stålrør med trætrin. (måske ikke komplet)
Batteri kædesav, inkl. 2 stk. batterier, 24V, 5Ah samt lader. Ubrugt i opbevaringskasse.
1919. Halveret 4 øre, Bølgelinie, blå og Chr.X, 5 øre, grøn. Nydeligt brev fra TRANGISVAAG 20.1.19. Attest Nielsen [ 1A ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×