Lukker 28/11-2024 07:07:00
BUDT 93500,- DKK
5 stk 60W solcelle gadelampe med bevægelsessensor og indbygget batteri. 60W 6500K. 5V. Ubrugte. (Bemærk dette lot består af 5 lamper)
Står i 6230 Rødekro. Tremix afsliber/helikopter - G combi E. Fra 2007. Vejer 87 kg. Nr: 3393. Til kraftstik. Brugt og pæn stand. Fungerer. Fra byggevirksomhed. +MOMS
SKRUETVINGER, BATO, 80 x 300mm med træhåndtag, 6 stk.
God beton mixer. Kan have rester af beton. Theam transportbån Schwing Stetter 10m3 - With conveyer!
BUDT 25500,- DKK
Gotfred Rode (f. Torstedlund, Ålborg Amt 1862, d. Frederiksberg 1937) Vase af porcelæn, dekoreret i farver med krage på fyrregren. Sign. 19/11 GR 1925, Royal Copenhagen. Senere monteret til lampe. H. ekskl. montering 38 cm.
Hans-Agne Jakobsson (f. 1919, d. 2009) Lysekrone af messing og hvidlakeret metal med tre blus. Skærm med lyst stof. Udført hos Hans-Agne Jakobsson AB, Markaryd, Sweden. Diam. 40.
Parti bamser + flece tæpper, ubrugt
Usigneret Katanaklinge i Shirasaya med Koshirae og papirer med tidlig Edo klinge 62 cm. lang med tydelig Hamon og to huller i anglen. Grebet beviklet med sort bånd med Mokko Gata Tsuba og sortlakeret skede.
El-barnebil m. lader og fjernbetjening (ubrugt) + el-barnemotorcykel (stand ukendt)
Dansk senbarok dragkiste af nøddetræ, svungen front med fire skuffer, beslag af messing. 18. årh.s første halvdel. H. 114. B. 127. D. 61.
Seks kinesiske udskårne valnødder til håndøvelser. 19/20. årh. Diam. 3,5–4 cm. (6)
ca 25 ure, ubrugte, batteri udskift må påregnes