Lukker 28/11-2024 07:19:00
-Horse - Trainer Relax med vibrationsbånd samt sol lys til heste. - Har været brugt som demo, og der har aldrig stået en hest p? ABC Horse-Trainer Relax
BUDT 57500,- DKK
Rigtigt fin maskine, næsten som ny Ferrari Vega 75 - Kun 390 timer! / Only 390 hours!
BUDT 109000,- DKK
Blå Royal Swiss Støvsuger 2 i 1. 600 W. VC802-3. 0,8 liter. Ubrugt og i original emballge. +MOMS
Kvadratisk. Ubrugt
Evald Nielsen, m.fl. (f. Stubbekøbing 1879, d. Frederiksberg 1958) Oval saucekande af lethamret sølv. Udført og stemplet af Evald Nielsen. 20. årh. H. 8,5 cm. Samt sauceske af delvis forgyldt sølv. Mester Carl Gustav de la Motte, Københavns bymærke 1825. L. 17 cm. Samlet vægt ca. 246 g. (2)
Lavt timetal. Case CX18B S2 - Minigravemaskine / mini excavator 1,7 ton - Video!
BUDT 70500,- DKK
Bulgari Diagono Professional Scuba af stål, ref. SD 40 S. Mekanisk værk med automatisk optræk og datovisning. 2000'erne. Bulgari lænke af stål og gummi. Ø 40 mm. Servicebevis fra juli 2023 medfølger.
Biomek i-Serie er en fleksibel pipetteringsrobot der anvendes i Life Science. Det primære formål med Biomek I7 instrumentet er at automatisere pipettering eller overførsel af flydende prøver. Automatisering sikrer ensartet pipettering ved flere operatører og holder styr på data ved sample tracking på brøndniveau. Statens Serum Institut har anvendt udstyret til at oprense DNA/RNA fra Covid-19 prøver. Maskinen er udstyret med et Beckman Coulter 5µ-1200µl pipetteringshoved. Auktionen indebærer ikke computer, software og tilhørende licenser. Rapport på sidste forebyggende vedligehold findes i sektionen PRODUKTINFORMATION OG TEKNISK VURDERING. Maskinen er klargjort til transport. OBS venligst se Tillægsbetingelser for denne auktion i vedhæftede PDF fil "Betingelser for denne auktion DANSK" Ved yderlige spørgsmål til maskinen eller auktions betingelserne, kan der rettes direkte henvendelse til Victor Nygaard fra Retrade på telefon +45 53505560. Maskinen sælges kun til virksomheder med dansk registreret CVR-nummer.
Musikanlæg, Keyboard, Keyboard stativ, Guitar, Pladespiller, Karaokeanlæg, Transportabel højtaler, Ukulele, Radio, Røgmaskine, Lys, Klaverbænk, TV
Robotstøvsuger, drifttid ca. 75 minutter. Med moppefunktion til gulvvask. Demomodel
Christian Lemmerz (f. Karlsruhe 1959) Komposition fra serien “De 5 krager”. Tryksign. Chr. Lemmerz. Litografi. Bladstørrelse 40×30. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Erik Hoppe (f. Ødis 1896, d. Kvam, Norge 1968) Motiv fra Søndermarken. Sign. Hoppe. Olie på lærred. 68×83. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
12 bts. Château Pichon Longueville Baron, Pauillac. 2. Cru Classé 2006 A (hf/in). Owc. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær