Lukker 01/12-2024 18:48:00
Ældre blomsteropsats med guldmalede ben og 2 stk. marmorplader. 2 billeder i ramme af ældre dato, samt store Marie og lille Marie i glas og ramme. Brugt, i fin stand. MOMSFRI
- 6 rækket kartoffellægger med ammoniaknedfælder. - Har gødningsudstyr. Grimme GL36SZ
BUDT 85500,- DKK
Brusehoved Grohe vitalio start 210, ø 210 mm, 9,5l/min. Ubrugt
Postkort. 2 album med diverse gamle postkort bl.a. en del fra København og meget topografi samt en del med julemærker. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Biomek i-Serie er en fleksibel pipetteringsrobot der anvendes i Life Science. Det primære formål med Biomek I7 instrumentet er at automatisere pipettering eller overførsel af flydende prøver. Automatisering sikrer ensartet pipettering ved flere operatører og holder styr på data ved sample tracking på brøndniveau. Statens Serum Institut har anvendt udstyret til at oprense DNA/RNA fra Covid-19 prøver. Beckman Coulter Biomek i7 Multichannel m. kabinet Automated Workstation. Følgende er inkluderet: - Computer skærm - Computer (Uden HDD) - Computermus - Tastatur - 4-ports væg- og DIN-skinnemonterbar industriel USB til RS232 seriel hub fra StarTech.com - 1 håndholdt stregkodescanner - Beckman Coulter Accuframe - Indramningssonde - Skruetrækker - Smart-UPS fra Fujitsu - Flyby-scanner - Ekstra skruer og værktøj til at stramme griberen - Mappe med servicerapport, PM-rapport, enkelt serviceudtjekning og ARTEL MVS testrapport - Windows 10 Controller PC Recovery Media, Dart 2.3 installationsdisk, USB, Biomek Software 5 Installer disk - 6 unbrakonøgler - 5 magnetplader fra Alpaqua Maskinen er udstyret med et Beckman Coulter 5µ-1200µl pipetteringshoved. #OEM B87589 Ved et køb af Biomek I7 gennem Retrade auktionen vil Ramcon tilbyde at installere Robotten, samt udføre et PM (Preventive Maintenance) efter 4-5 måneder, til en fast pris i Danmark. Pris 33.880,- DKK, og indeholder: • En installation • funktionstest • Et PM efter 4-5 måneder Ikke inkluderet i prisen • Reservedele • Andet udstyr • Evt. udbedringer af fejl og mangler Maskin-resumé og rapporter på sidste forebyggende vedligehold findes i sektionen PRODUKTINFORMATION OG TEKNISK VURDERING Maskinen er klargjort til transport. Maskinen sælges kun til virksomheder med dansk registreret CVR-nummer. OBS venligst se Tillægsbetingelser for denne auktion i vedhæftede PDF fil "Betingelser for denne auktion DANSK" Ved yderlige spørgsmål til maskinen eller auktions betingelserne, kan der rettes direkte henvendelse til Søren Mark fra Retrade på telefon +45 42963410.
Tobakskab med hylder, skuffe og lås. Til ophæng. Mål: H: 59 cm, D: 34 cm. B: 54 cm. Brugt og dermed med bruggspor. MOMSFRI
Kurt Trampedach (f. Hillerød 1943, d. Sare, Frankrig 2013) Uden titel, 1982. Sign. Trampedach, 43/190. Litografi i farver. Lysmål 84×62. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
3 sæt Hair care sæt, ubrugte
Rasmus Christiansen (f. Bjertrup v. Skanderborg 1863, d. København 1940) Fjordparti med græssende køer. Sign. R X Chr. Olie på lærred. 47×69.
BUDT 330,- DKK
Toyota Dyna 100 2,5 TD S. Cab Van med Hiab 013 lad kran. Bilen er afmeldt, original registreringsattest medfølger ved afhentningen. Bilen blev startet og kørt med ved inspektionen, følgende bemærkninger: Manuel 5-trin gearkasse. Fod og håndbremser har effekt. Tagblink virker. Anhængertræk. Gode dæk. Forrude uden stenslag. Små ridser og skrammer. Slidt førerkabine. HIAB kran virker, seneste kontrol 9. måned 2022. Ladmål: Længde 215 cm. bredde 180 cm. Der er rust og tæringer Se billederne for yderligere detaljer.
Panser halskæde af 14 kt. guld. Vægt ca. 8 g. L. 48 cm.
Nils Erik Gjerdevik (f. Oslo 1962, d. København 2016) Komposition. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 50×60. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.