Lukker 27/11-2024 19:36:00
Panser halskæde af 14 kt. guld. Vægt ca. 8 g. L. 48 cm.
1 bt. Barolo, Bartolo Mascarello 2019 A (hf/in).
10 bts. Flor De Pingus, Dominio de Pingus, Ribera Del Duero 2012 A (hf/in).
Herman Hansen Koefoed (f. Rønne 1743, d. København 1815) Portræt af en herre i gul vest. Verso sign. Kofoed pinx. Olie på lærred. 64×51.
Halskæde af 14 kt. guld prydet med grøn og hvid emalje. Vægt ca. 7,5 g. L. 45 cm.
Armbånd af 14 kt. guld. Vægt ca. 22 g. L. 21 cm. Ekstraled medfølger.
GRYDESÆT, 5 dele.
Vbg underkörningsskydd i aluminium - Fint skick - Med skena för att kunna montera stänkskydd - Längd ca 240 cm
Anna-Greta Sjöqvist (f. 1908, d. Skåne 1993) Håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik. Geometrisk dekor i brune, gule, blågrå, gule og røde nuancer på lysegrå base. Sign. AGS. Udført midten af 20. årh., Sverige. L. 214. B. 142.
Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982) Sæt på fire stole af palisander, betrukket i sæder med lyst uld. Model 83. Udført hos J. L. Møller, Højbjerg. 1960–70'erne. (4)
BUDT 3900,- DKK
Mål: BxDxH: 97x32x230 cm.
LED LYSARMATURER, 6 stk. 150 watt, 120 cm. Ubrugte.
Fiat 780 2WD traktor med Veto Frontlæsser. Traktoren starter og fungerer fint. Lidt rust i bagskærme, men ellers i god mekanisk stand. Incl. frontlæsser med skovl/roegreb. Incl. begge sideskærme til motorrum. 3. Hydr. ventiler. Kun 5338 timer.