Lukker 01/12-2024 18:50:00
Samsung smart TV 46". Brugt, fremstår i pæn stand. MOMSFRI
Danmark. Samling klicheer til vignetter på FDC'er. Desuden lidt andet løst materiale. ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Kurt Moser (f. Regensburg 1925, d. München 1984) Siddende, nøgen kvinde. Sign. monogram. Patineret bronze på base af beton. Støbt og stemplet hos Guss Strehle. H. inkl. base 95. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Carl Olsen (f. København 1818, d. sst. 1878) Skonnerten “Grevinde Danner” ført af Kaptajn H. C. Tscherning af Middelfart, 1856. Sign. C. Olsen, 1856, Kjøbenhavn. Olie på lærred. 58×84.
Vogne 3 stk.
24 Gavesæt i golftema
Haloween 300cm høj oppustelig figur med blæser.
Pendel 2 stk, Nielsen nice kuglependel, Kobber børstet ,Ø25, sort stof ledning cirka 50 cm lang. Ubrugt, små skrammer kan forekome
Beton-figur - H: ca. 54 cm. (ubrugt)
Stort knivsæt, 6 stk. knive udført i 67 lags Japansk Damaskus stål, længde på knivblad 9-21 cm. Super skarpe og holdbare knive. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfter af pakkatræ. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto
18 visninger