Lukker 28/11-2024 07:31:00
Redskabsbærer med feje/suge anlæg, to koste, sne plov (beslag knækket) og kasse til saltsprede Vitra 2037
BUDT 57500,- DKK
Natascha Trolle Turmalin, rubin- og diamantring af 18 kt. guld prydet med marquiseslebet turmalin omkranset af to cushion-cut diamanter på i alt ca. 0.16 ct. og seks carréslebne rubiner. Farve: Fancy Light Yellow. Klarhed: SI. Vægt ca. 4 g. B. 14 mm. Str. 53,5.
5 stk loft lamper, ubrugte
PROFESSIONELT kokkeknivssæt, 9 dele i opbevaringstaske. Ubrugt
1905. Chr. IX, 25 øre sepiabrun, pos. 38, 41 og 46. 3 positionsbestemte mærker. [ 49 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
NB! Helt ny lift. - Har aldrig været i bru JLG 1230 ES - 5,5 m - Ny / New !
BUDT 39500,- DKK
Johan Erik Lindh, tilskrevet (f. 1793, d. 1865) Et par ovale portrætter. Usignerede. Olie på lærred. Hver 70×57. (2) Konserveringsrapport fra Fælleskonserveringen fra 2001 medfølger.
Serge Mouille (f. Paris 1922, d. 1988) Loftlampe af sortlakeret metal og messing med tre justerbare arme. Formgivet 1962. Editions Serge Mouille. L. 146. Nummereret: 2014 0533.
Ib Geertsen (f. København 1919, d. sst. 2009) Uden titel, 1967. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 65×50. Proveniens: Kunsterens familie. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Manitou MT625 H Comfort - Manitou MT625 H Comfort - 6 m
BUDT 145000,- DKK
Der er monteret ny timetæller. Ca kørt i 20.000 time ABC HL 2200
BUDT 5250,- DKK
1858. 4 sk. brun. Lot med 3 breve sendt fra Odense med nr.stempel 51 og sidestempler i BLÅ FARVE. Alle i pragtkvalitet. Ex. Borch Jensen [ 7 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Soundbox 8´´ – LED-lys og Mikrofon perfekt til karaoke, ubrugt i kasse