Lukker 26/11-2024 12:00:00
24 stk. OH MY DEER gevir i æsker
Pierre Alechinsky (f. Bruxelles 1927) Komposition. Sign. Alechinsky, 100/150. Litografi i farver. Bladstørrelse 21 ×14. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 1750,- DKK
Dansk senbarok dragkiste af nøddetræ, svungen front med fire skuffer, beslag af messing. 18. årh.s første halvdel. H. 114. B. 127. D. 61.
4 stk Accu. DeWalt Boremaskiner + Rundsav + Lampe + 7 batterier 2,6 Ah samt 2 Lader, Alt er Stand ukendt
Danmark. 1851–1863. Godt lot skillingsmærker på plancher. Bl.a. incl. 26 stk. 4 RBS, en del brune 4 skillinger og ét stk. 16 sk. stukken kant [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Omega Armbåndsur af guldbelagt stål, Ref. 135.070. Mekanisk værk med manuelt optræk, kaliber 601. Brun læderrem med c-spænde af guldbelagt stål. Ø 34mm. 1969 Omega æske medfølger.
Raaco trolley ubrugt.
Dansk Louis XVI spejl i ramme af forgyldt træ og mahogni. København, 18. årh.s slutning. H. 144. B. 44.
LUFTGEVÆR, 2 stk.
6 stk. udendørs lamper (ubrugt)
Pierre Alechinsky (f. Bruxelles 1927) “Sur feuille volante”. Sign. Alechinsky 1990. Akvarel på papir. Bladstørrelse 44×53. Provenance: Privatsamling, Belgien. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.