værkstedskataloger m.m.
Anna-Greta Sjöqvist (f. 1908, d. Skåne 1993) Håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik. Geometrisk dekor i brune, gule, blågrå, gule og røde nuancer på lysegrå base. Sign. AGS. Udført midten af 20. årh., Sverige. L. 214. B. 142.
2 stk barer L 225 med sort front og sider, selve arbejdsbordet er med rustfri plade 225 x 60 cm og øverst serveringsbord 225 x 30 cm
IMPACT TOPPE SÆT, Top Tec, 3/8".
Halskæde af 18 kt. hvidguld med diamant- og safirvedhæng prydet med brillantslebet diamant på ca. 0.03 ct. omkranset af talrige facetslebne safirer på i alt ca. 1.04 ct. Vedhæng diam. 9 mm. L. 42 cm. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Mål: B: 250 cm
Klargjort til vintersæson. Nye børster på koste. Hydroman bygget om til Epoke med ny styringssystem. Bakkamera. Klargjort til vintersæson. Nyserviceret med olie og filtre. Holder C2.42 D - med kost og saltspreder - Video!
BUDT 34500,- DKK
-Med dette Ecodrying bioraffineringsanlæg omdanner du møddingen til en effetiv varme kilde til dit hus eller til din stal ABC Ecodrying bioraffineringsanlæg Varme til huset fra møddingen
BUDT 65500,- DKK
156 dåser låsespray á 40 ml. (ubrugt)
Står i 6780 Skærbæk. 4 stk. piber af ældre dato. Den længste måler ca. 60 cm. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
Lars Swane (f. Frederiksberg 1913, d. sst. 2002) Udsigt til en landevej. Sign. Lars Swane. Olie på lærred. 66×76. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.