Lukker 04/12-2024 18:00:00
Ubrugt Rulle med 175m stålwire, 12 mm.
Afhentes: På Lene Haus Vej 2, 7430 Ikast (via Google Maps)
Chanel “Boy” taske af lyserødt læder og flerfarvet tweed med sølvfarvede beslag, dobbelt kædehank, et rum med en indvendig lomme og lyserødt stof for. H. 15 x B. 25 x D. 9 cm. 2014–2015. Authenticitetskort fra BrandCo Paris medfølger.
Kraftig liftophængt såbedsharve. Hydraulisk slæbeplanke. t-ringsvalse. trafikl Dalbo Cultilift 800
162 visninger
BUDT 36000,- DKK
Helge Christoffersen (f. København 1925, d. 1965) Figurgruppe af stentøj modelleret i form af mand og kvinde omgivet af grene og blade. Dekoreret med transparent glasur samt polykromt glaserede motiver. Sign. monogram. Kgl. P. Unik. H. 33,5. B. 30,5. D. ca. 15,5. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Røremaskine til maling eller mørtel, ubrugt
3 CO2 svejsekabler
Royal Copenhagen Smykkesamling af porcelæn prydet med guldmotiv bestående af tre halskæder med vedhæng, tre vedhæng og ring. L. 62 cm. Str. 54–55. (7)
Jens Søndergaard (f. Øster Assels 1895, d. Skovshoved 1957) Landskab. Sign. Jens S, 50. Akvarel og kul på papir. Lysmål 38,5×49. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Karel Appel (f. Amsterdam 1921, d. Zürich 2006) “The Archer Serie”, 1989. Sign. Appel. Olie på lærred. 40×51. Proveniens: Marisa del Re Gallery, New York. Proveniens: Privatsamling, Sverige. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Hermès Silketørklæde med motiv “Astrologie / Dies et Hore” af Françoise Façonnet i pink, brune, hvide gyldne nuancer. Ca. 87×87 cm.
Svend Norup Oplukkelig diamant- og topasvedhæng af 14 kt. hvidguld prydet med fire brillant- og facetslebne diamanter samt to facetslebne topasser i henholdsvis blå og grøn. L. 3 cm. Samt kæde af 14 kt. hvidguld medfølger. L. 45 cm. Samlet vægt ca. 10 g.